• حتما برای شما هم پیش آمده که با موبایل شخصی خود از حرم مطهر عکس گرفته باشید؛ یا درخلوت خود دلنوشته ای برای امام رئوف نوشته باشید؛ یا خاطراتی به یادماندنی از زیارت و حال و هوای معنوی آن داشته باشید . تارنمای یادگاریها محل مناسبی برای گردآوری تجربه های شما از زیارت است. فرقی نمی کند این تجربه در قالب عکس باشد یا دلنوشته یا داستانک وشعر و..
  همچنین ما در این تارنما سعی داریم تمامی آثار ارزشمند هنری با موضوع فرهنگ و سیره رضوی را گرد آوری کنیم. این آثار شامل اشعاررضوی ، پوسترهای طراحان برجسته کشوری ، داستان های کوتاه و بلند و گزارش های میدانی و مستند از حال و هوای زائران بارگاه قدس رضوی است.
  اینجا مشهد، حرم مطهر امام رضا؛ سایت یادگاریها

  نکته: در منوی "شعرها" سعی شده است اشعاری که با موضوعات مرتبط با حضرت امام رضا علیه آلاف و التحیه و الثناء می باشد اعم از حس و حال زیارت، سیره امام، مدح و مراثی با حضور سه نفر شاعر برجسته کشوری، کارشناسی شده و آثار بعد از بررسی فرمی و محتوایی با ذکر نام شاعر در این تارنما بارگزاری شوند.

  در صورتی که شما شاعر اثری هستید، و اثر شما، دچار تغییرات و تصحیحاتی شده است، خواهشمند است آخرین نظر خود ، یا چنانچه رضایتی از بارگزاری اشعارتان ندارید، مراتب را به آدرس رایانامه : yadegari@aqr.ir یا با شماره تماس و نمابر 00985112214421 دفتر سایت یادگاری ها(پورتال معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی) تماس حاصل نموده یا نمابر خود را ارسال فرمایید.
   
  ×
 • شما می توانید با پر کردن فرم زیر، ما را از نظرات خود در مسیر بهبود کیفیت این وب سایت مطلع سازید:

  فرم ارتباط با ما
  * نام و نام خانوادگي
  * پست الكترونيك
  * نظر
   
  امتیاز دهی
   
   

  ×

درگاه خدمات فرهنگی تبلیغی حرم مطهر امام رضا علیه السلام | یادگاری ها

اوقات شرعی

پرونده ها

قابها-قاب


قابی برای امام رضا(ع)


به دلم افتاده بود که امسال من هم جز انتخابی ها هستم، این که می گویم به دلم افتاده بود را همین جوری نمی گویم!
چند بار خواب دیدم. خواب دیدم که توی آن صحن بزرگ، همان که طاق ورودی اش طلایی است، پای آن آب خوری با آن کاسه های طلایی دارم آب می خورم ...
و این که چند روز پیش بود، یک کبوتر سفید خودش را کوبید به پنجره ی اتاق، با مادرم گرفتیمش، بال خونی اش را بستیم. مادر می گوید، این خودش یک نشانه است ! یعنی این که باید با خودم ببرمش مشهدو توی صحن رهایش کنم.
حالا از دیروز که نتایج آزمون منطقه ای اعلام شد و من هم انتخاب شدم، دل توی دلم نیست.
مادر در حین بستن ساک می گوید: رفتی توی حرم هیچ کس را از دعا فراموش نکنی ها؛ من، بابا، مادربزرگ، آبجی، عمو هادی، دایی سعید، خاله شکوه و...
من قاب عکسی را که توی آن با حسن، مهرداد، رضا و مسعود جلوی نقاشی دیوار مدرسه ایستاده ایم به مادر می دهم و می گویم: این رو هم بذار توی ساکم
مادر با تعجب می پرسد: اینو می خوای ببری چیکار؟
- می خوام به امام رضا(ع) نشون بدم، بگم که توی حیاط مدرسه ی ما، یه نقاشی از حرم شما کشیدن که منو دوستام همیشه زیرش می شینیم، می خندیم، بازی می کنیم و درس می خونیم.
می خواستیم همگی با هم شاگرد ممتاز بشیم و بیایم مشهد و یه عکس واقعی توی حرم بگیریم، اما این بار نشد.
این عکسو آوردم که شما هم دوستامو ببینی، سال دیگه همه مونو باهم دعوت کنی.
حمید سبحانی
عکاس : فیروزه جمعه پور

منبع خبر

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط

مطالب برگزیده

حضرت مهدی عجل‌الله تعالی فرجه‌ الشریف می فرمایند : براى تعجیل فَرَج زیاد دعا کنید، زیرا همین دعا کردن، فَرَج و گشایش شماست.